Podle starších názorů orgán tří zářičů nemá tvar. Podle novějších komunikuje horní, střední a dolní část trupu s jejich příslušnými orgány. Horní zářič s oblastí hrudníku, plic a srdce. Střední zářič má oblast horní části břicha s žaludkem, slezinou-slinivkou, a nakonec dolní zářič oblast dolní části břicha se střevním traktem, ledvinami a močovým měchýřem.
Je pravděpodobně shodný s energetickými centry (čakrami) nacházejícími se právě v těchto oblastech. Má vliv na sekreci hormonů z jednotlivých endokrinních žláz, řídí různé formy čchi a slouží jako pasáž pro tok čchi (začíná v ledvině a podporuje čisté tekutiny). Je cestou cirkulace životní energie, cestou transportu a přeměny vody a potravin - má řídící roli při transformaci energie a hmoty - řídí energii. Řídí cirkulaci vody.
PRŮBĚH DRÁHY
Podle tradiční čínské medicíny jde o jangový meridián horních končetin, střední jang ruky. Meridián probíhá vzestupně od ruky k hlavě. Začíná na malíkové straně prsteníku, u jeho nehtového lůžka. Probíhá mezi 4. a 5. záprstní kůstkou po hřbetní straně ruky, zápěstí, dále po hřbetní straně předloktí v jeho středu - mezi kostí vřetenní a loketní - překračuje loketní kloub, pokračuje po paži na rameno. V ramenní oblasti se kříží s dráhou žlučníku a jde nad horní části lopatky k 7. krčnímu obratli a od něj dopředu přes kápový sval do hrudníku, kde se spojuje s osrdečníkem a pak pokračuje přímo dolů do břicha, kde má vztahy k horní, střední a dolní dutině břišní. Hrudní větev pokračuje z hrudníku směrem nahoru do nadklíčkové jamky a odtud po krku. Dále obkružuje ušní boltec a jde do oční krajiny. Ušní větev, začínající v oblasti za uchem, vstupuje do ucha, kříží shora uvedenou větev a dosahuje zevního očního koutku, kde se spojí s dráhou močového měchýře. Dráha má celkem 23 bodů.